BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 6754773
*
nr 675 4773
Bordslampfot
keramik, Gefle, nagg
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 17:35:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 13:16:24
1
100 kr
9/1 17:22:53
2
150 kr
10/1 16:57:59
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16
-
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
-
5064 Bordslampor
Ett par, alabaster. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:57
-
5051 Bordslampor
Ett par. Höjd: 30cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:50
*
Bordslampfot
nr 675 4773
Bordslampfot
keramik, Gefle, nagg
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 13:16:24 | 1 | 100 kr |
9/1 17:22:53 | 2 | 150 kr |
10/1 16:57:59 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16 -
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18 -
5064 Bordslampor
Ett par, alabaster. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:57 -
5051 Bordslampor
Ett par. Höjd: 30cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:50